Obrovská zadluženost některých rodin je až zarážející

Podle statistik se v dluzích lidé topí nejvíc v Ústeckém kraji, v Karlovarském kraji, na Bruntálsku a na Ostravsku. Za nimi následují část Moravskoslezského a Olomouckého kraje, většina středních Čech, částečně Liberecký kraj a Jihočeský kraj. Nejméně zadlužených lidí a domácností je na Vysočině.
V České republice je podle statistik celkově téměř 900 tisíc lidí v exekučním řízení a z nich více než polovina má dokonce na svém hrbu nejméně dvě exekuce. 150 tisíc lidí se topí v dluhové pasti s více než 10 exekucemi.
radost z bohatství

Dluhová past, odkud není úniku

Dluhová past je oficiálně stanovený termín, který definuje člověka staršího patnácti let s minimálně třemi exekucemi. Z takové situace už lidé často nejsou schopni vybruslit. Paradoxní je také to, že v současné době hospodářské konjunktury a při minimální nezaměstnanosti naopak případů exekučních řízení a dlužníků přibývá. A týká se to nejen Ústeckého a Karlovarského kraje, kde je situace nejkritičtější, ale téměř celého území republiky. Za loňský rok vzrostl počet dlužníků o více než 30 tisíc, což je nárůst oproti roku 2016 o necelá tři a půl procenta.
starý chudák

Do dluhové pasti padají celé rodiny

Jsou to opravdu děsivá čísla, vždyť se dluhová past v Česku týká téměř půl milionu dospělých, kteří ovšem nežijí sami a mají zpravidla rodiny, takže se v dluzích utápí i jejich manželky, děti a prarodiče. Skutečný počet dlužníků v pasti se odhaduje na více než dva miliony obyvatel Česka. Budeme-li chtít vypočítat poměr těchto extrémně zadlužených lidí k počtu obyvatel České republiky, který se pohybuje kolem 10 milionů, jedná se o celých dvacet procent lidí v dluhové pasti, ze které prakticky není úniku!
Je to velice smutná statistika, která jen svědčí o tom, kam se lidé v České republice dopracovali za necelých třicet let pomyslné svobody, po pádu socialistického režimu. Statistika, která sice konstatuje tato drsná čísla, ovšem nic neřeší.
 

Obrovská zadluženost některých rodin je až zarážející
Ohodnoťte příspěvek